Kler w Polsce III

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :panzielony:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Kler w Polsce III

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » wczoraj, o 16:35

obyśmy doczekali takich czasów w polandokatolico ,bo u nas ponad prawem jest na razie klecha i umacnia go w tym poczuciu polski fanatyk i ciemny , zastraszony , bezmyślny ludek kościółkowy

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » wczoraj, o 15:36

Francuski ksiądz oskarżony o molestowanie. Podjął ostateczny krok

Samobójstwem duchownego skończyły się oskarżenia, wedle których ksiądz Pierre-Yves Fumer miał molestować 12-letniego chłopca.

Odebrał sobie życie w kościele. Ciało nieżyjącego księdza odkryli wierni, którzy przyszli do świątyni w poniedziałkowy poranek.
Duchowny został przesłuchany przez prokuraturę w zeszłym tygodniu. Chodziło o doniesienia związane z jego niestosownym zachowaniem wobec nieletnich. Jedną z jego ofiar miał być 13-latek, którego Fumer "często odwoził wieczorami do domu" - informuje The Local.

To druga taka sytuacja we francuskim Kościele w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu w podobnych okolicznościach życie odebrał sobie inny duchowny.

https://www.o2.pl/artykul/francuski-ksi ... 635821185a

Nie czekali, aż ich osądzi świecki wymiar sprawiedliwości. Karę wymierzyli sobie sami.

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » wczoraj, o 15:22

Premier Australii przeprasza ofiary księży pedofilów. "Wybaczcie, że was nie słuchaliśmy"

Premier Scott Morrison przyznał, że państwo zawiodło - pomimo wielu sygnałów przez dekady nie badało zarzutów dotyczących molestowania seksualnego dzieci, którego dopuszczali się australijscy duchowni. Kilkadziesiąt ofiar popełniło z tego powodu samobójstwo.

– Przepraszamy, że nie jesteście chronieni. Przepraszamy, że was nie słuchaliśmy; że nie zaufaliśmy słowom dzieci, że wam nie uwierzyliśmy – mówił w poniedziałek w parlamencie premier Morrison.

Kilkadziesiąt tysięcy ofiar molestowania

Tym razem australijski rząd mówi o „narodowej tragedii” ze względu na powstający pięć lat raport komisji królewskiej, najwyższej rangą instytucji państwowej powołanej do śledztw. Jej członkowie przesłuchali ponad tysiąc świadków.

http://wyborcza.pl/7,75399,24080235,pre ... lnego.html

Czy ny pedofilskie kleru katolickiego dokonywane były w sposób zorganizowany, mafijny przy współuczestnictwie tysięcy funkcjonariuszy kościoła katolickiego i jego "aktywu" parafialnego. Tak działa tylko organizacja przestępcza.

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » wczoraj, o 10:47

Ubezpieczenie kleru. Wszyscy płacimy, większość tego nie chce
"Każdego roku państwo przeznacza miliony na fundusz, z którego finansowane są składki emerytalne i zdrowotne duchownych różnych wyznań. Tylko w 2017 roku do tej "kasy" trafiło 159 mln złotych."

https://www.o2.pl/artykul/ubezpieczenie ... 985312385a

Obrazek

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 22 paź 2018, o 14:04

Marta Abramowicz: "musiała przysiąc na krzyż, że dziecko nie jest księdza"

- Matka Janusza zhańbiła siebie, dziecko, a przede wszystkim księdza - opowiada w rozmowie z WP Książki Marta Abramowicz, autorka "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica". Jednym z bohaterów książki jest Janusz. O tym, kto jest jego ojcem, dowiedział się, gdy miał 12 lat. Jego matka nie chciała wyjawić prawdy. Reakcja jej rodziców na ciążę? Ojciec chciał ukryć ją w zakonie, matka proponowała aborcję. Przełożony księdza kazał jej przysiąc na krzyż, że to nie dziecko duchownego. Skłamała. Posłuchajcie pierwszej części rozmowy z Martą Abramowicz.

https://ksiazki.wp.pl/marta-abramowicz- ... 315660417v

Tego się nie dowiecie z klerykalnych mediów ...

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 19 paź 2018, o 20:22

Rzecznik Ziobry: pedofilia to problem nauczycieli, nie księży. OKO.press: to Kościół chroni sprawców, nie szkoły

auczycielowi, który dopuści się czynu pedofilnego grozi więzienie i dożywotni zakaz wykonywania zawodu. A ksiądz? Ksiądz może liczyć na wsparcie biskupa i tuszowanie sprawy. Ofiary wobec Kościoła są bezbronne. Właśnie dlatego potrzebna jest niezależna Komisja. Jan Kanthak, szef gabinetu politycznego Ziobry i rzecznik ministerstwa, udaje, że tego nie wie.

Problem z pedofilią w Kościele polega przede wszystkim na jej tuszowaniu. O tym naturalnie nie dowiemy się ze statystyk, a ze świadectw ofiar. Podejrzani księża przenoszeni są z parafii do parafii, a ofiary w procesie kanonicznym proszone są o „wybaczenie” oprawcy.

Sprawcy pedofilii w Kościele – w przeciwieństwie do osób wykonujących inne zawody – skutecznie chowają się za instytucją. Stąd liczba skazanych prawomocnymi wyrokami sądu wciąż nie oddaje skali zjawiska.

7 października 2018 roku Fundacja „Nie lękajcie się” opublikowała mapę kościelnej pedofilii. Z zebranych relacji medialnych wynika, że do tej pory prawomocnymi wyrokami sądów skazano 65 duchownych (czarne punkty na mapie), a kolejnych 59 oskarżono o czyny pedofilne (pomarańczowe punkty). Ofiar, które zgłosiły się do fundacji jest prawie 300. I każdego dnia ich liczba rośnie.

Zaledwie w ciągu 11 dni od uruchomienia mapy pracownicy fundacji zebrali 260 nowych zgłoszeń od ofiar.

Wypowiedź rzecznika Kanthaka wpisuje się w samoobronę Kościoła, która polega na rozmywaniu problemu i wskazywaniu, że molestowanie występuje w wielu środowiskach, a nawet, że Kościół – który przecież jest w trakcie oczyszczania własnych szeregów – mógłby tu wystąpić w „awangardzie walki o bezpieczeństwo dzieci” np. w szkołach.

To brzmi jak pełen pychy paradoks, gdy przyjąć, że – jak pokazuje skala przestępstw kleru w Irlandii, Australii, USA czy Niemczech – Kościół instytucjonalny nie potrafi sobie radzić z molestowaniem we własnych szeregach, a wręcz przeciwnie skutecznie rozwija mechanizmy ukrywania okrutnych praktyk wykorzystywania seksualnego.

https://oko.press/rzecznik-ziobry-pedof ... ie-szkoly/

Zdegenerowany, pedofilski kler ! Zdegenerowani katotalibowie broniący pedofilów w sutannach !

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 18 paź 2018, o 21:02

w Polsce się robi wariatkowo , tyle że wariaci są na ulicach a w domach bez klamek zamyka sie cholera wie kogo . To nie normalne że niby katolicy a nie reagują na zbrodnie kleru , muszą być wariatami bo sami się unicestwiają w ten sposób i klecha rżnie ich dzieci bo nie ateistów czy muslimów . Ten przygłup tomaszowski który nie reaguje a pisze napastliwie broniąc klech bez wątpienia jest obłąkany

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 18 paź 2018, o 20:07

Skazany za gwałt na 17-latce jest proboszczem w Orzechowie. "Przyznałbym się do zgwałcenia żyrafy"

Ksiądz Roman K. w 2002 roku został skazany w USA za napaść seksualną na 17-latkę. Od 9 lat jest proboszczem w warmińskim Orzechowie. - Gdyby powiedzieli, że miałem stosunek z żyrafą, to też bym się przyznał - powiedział portalowi OKO.Pres

Mężczyzna tłumaczył, że zgwałcił dziewczynę w ramach terapii. “Chciałem pokazać jej, że stosunek seksualny z mężczyzną może być przyjemny” - mówił wtedy.

Do zdarzenia doszło w amerykańskim stanie Connecticut. Roman K. pojechał do dziewczyny, gdy usłyszał, że kilka tygodni wcześniej została zgwałcona przez taksówkarza. Z jej relacji wynikało, że zamknął się w z nią w pokoju i dopytywał o szczegóły gwałtu. Dotykajał ją w miejscach, gdzie miał robić to gwałciciel. Następnie sam ją zgwałcił.

Przyznał się do seksu z 17-latką

Ksiądz przyznał się do odbycia stosunku z 17-latką. Jak ocenił, była to "metoda terapeutyczna zastosowanej na ofierze, aby pomóc jej zapomnieć o złych doświadczeniach napastowania seksualnego w przeszłości" - cytuje OKO.Press, który jako pierwszy opisał historię księdza.

Ks. Roman K. przed sądem zmienił jednak zeznania. Został skazany na minimalną w tym przypadku karę, 9 miesięcy więzienia. Sąd zakazał mu też kontaktowania się z ofiarą oraz dziećmi i młodzieżą bez nadzoru.

Groziło mu nawet 10 lat

W ramach ugody ksiądz zobowiązał się do poddania się badaniom psychiatrycznym oraz terapii dla sprawców przestępstw na tle seksualnym. W przeciwnym razie rozpocząłby się proces, w którym wyrok wydałaby ława przysięgłych. Wtedy duchownemu groziłoby nawet 10 lat więzienia.

Miękkie lądowanie w Orzechowie

Ks. Roman K. spędził w amerykańskim więzieniu 9 miesięcy, a następnie został deportowany do Polski. W 2006 roku trafił na Warmię. Od tego czasu, mimo wprowadzonej przez Jana Pawła II zasady, badania każdego prawdopodobnego przypadku przestępstwa seksualnego duchownych wobec osoby nieletniej, przełożeni K. nie zawiadamiają watykańskiej Kongregacji Nauki i Wiary. Nie zrobiły tego też władze kościelne w USA.

Jak wylicza OKO.press, księdza kryje trzech kolejnych arcybiskupów: Piszcz, Ziemba i Górzyński.

Co najmniej od 2008 roku, ks. K. pracował jako katecheta w gimnazjum w Wielbarku. Odszedł dopiero po protestach wiernych. Arcybiskup Wojciech Ziemba przeniósł duchownego do wsi Orzechowo, gdzie do dziś jest proboszczem. Prowadzi rekolekcje z dziećmi, udziela spowiedzi i opiekuje się ministrantem, bo został mu już tylko jeden.

https://wiadomosci.wp.pl/skazany-za-gwa ... 966247041a

Klecha zgwałcił dziewczynę w ramach katolickiej terapii ... Czy to nie jest wypaczona religia ?

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 17 paź 2018, o 12:35

z rąk boga swego do ust nawet gówno ze spermą

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 17 paź 2018, o 11:23

Ksiądz uprawiał seks z nastolatką. Pomimo wyroku odprawiał msze

Sąd w Gliwicach uznał księdza Krzysztofa K. za winnego wykorzystania seksualnego 16-letniej głuchoniemej uczennicy. Mężczyzna miał pokutować w klasztorze, jednak nadal odprawiał msze w innej miejscowości.

Skazanego do parafii w Kamieniu Śląskim zaprosił proboszcz. Arnold Nowak utrzymywał, że nie wierzy w winę Krzysztofa K. Ksiądz regularnie odprawiał msze w parafii św. Jacka. Na stałe przebywał w klasztorze w Dobrzeniu, gdzie, jak twierdzi opolska kuria, powinien pokutować i czekać na decyzję Watykanu w swojej sprawie. Sąd skazał go na karę jednego roku i sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Sądy też potrafią się mylić. Wierzę i ufam gorąco, że w tym przypadku sąd się pomylił, ale to nie ma większego znaczenia dla porządku obiektywnego - tłumaczył ksiądz proboszcz parafii w Kamieniu Śląskim.

Krzysztof K. był katechetą w Raciborzu. Uczył w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących imienia Marii Grzegorzewskiej. Według nieoficjalnych informacji żaden z pracowników ośrodka nie podejrzewał wtedy księdza o wykorzystywanie seksualne niepełnosprawnej uczennicy. W rozmowach z 16-latką ksiądz uzasadniał stosunki seksualne pokutą i zabraniał o nich wspominać.

Biskup Andrzej Czaja zakazał księdzu sprawowania eucharystii. Jak informuje TVN24, Krzysztof K. nie ma też już wstępu do parafii w Kamieniu Śląskim. Grozi mu wydalenie ze stanu kapłańskiego.

https://www.o2.pl/artykul/ksiadz-uprawi ... 347731073a

Jak to jest katotalibowie, brać hostię z rąk pedofila ? Nie macie nic przeciwko temu ? Dla waszego kleru nie jest to profanacja sakramentu. A dla was ?

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 16 paź 2018, o 22:50

film ,,Kler'' to zamach na katolickiego boga . Kim jest bóg dla katolików - prosta dedukcja

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 16 paź 2018, o 22:04

"Kler" z kolejnym rekordem. Historyczne otwarcie w UK i Irlandii 8)

Kolejny sukces filmu "Kler". Jak informuje dystrybutor Kino Świat, w Wielkiej Brytanii i Irlandii film osiągnął najlepsze otwarcie w historii polskiego kina wyświetlanego za granicą. W Polsce najnowsza produkcja Wojciecha Smarzowskiego wyprzedziła "Pasję" i "Titanica".

"Film uznany przez konserwatystów za »szmirę« wypełnił kina w katolickiej Polsce" - zwraca natomiast uwagę "New York Times".


https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... ii/w3fh48j

Obrazek

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 15 paź 2018, o 20:07

Proboszcz z Grądów-Woniecka popełnił przestępstwo wobec nieletniej? Śledczy sprawdzają

Prokuratura w Łomży ustala, czy duchowny z parafii Grądy-Woniecko dopuścił się przestępstwa wobec nieletniej. W rozmowie z Gazeta.pl prokurator stwierdza dość ogólnie, że chodzi o osobę duchowną i "sferę obyczajową". Więcej informacji znajdujemy w oświadczeniu kurii.

Radio Białystok poinformowało lakonicznie, że działania prokuratury dotyczą ewentualnego przestępstwa wobec nieletniej.

Śledczy nie potwierdzają, że mężczyzna, wobec którego toczy się postępowanie jest proboszczem parafii Grądy-Woniecko, przyznają jedynie, że chodzi o osobę duchowną. Tymczasem na stronie internetowej Diecezji Łomżyńskiej pojawiło się w oświadczenie, dotyczące skargi na proboszcza. Dowiadujemy się z niego, że kilka dni temu do delegata biskupa łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wpłynęło "zgłoszenie dotyczące dotychczasowego proboszcza parafii Grądy-Woniecko".

W związku z tym kapłan złożył rezygnację ze stanowiska proboszcza. Rezygnację przyjął biskup. Ponadto, jak informuje ks. Jan Krupka, rzecznik kurii diecezjalnej, "została rozpoczęta procedura przewidziana właściwymi dokumentami Kościoła". Tymczasowo parafią będzie zarządzał "administrator".

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

Jak widać prokuratura w państwie PIS znowu chce być "świętsza" od papieża. Kolejny Piotrowski ?

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 14 paź 2018, o 20:09

Niewygodna prawda o raporcie ws. pedofilii w Kościele. Zanosi się na wielkie oszustwo

sięża posypią głowy popiołem i przyznają, co robili dzieciom ich koledzy? Na to się nie zanosi, choć właśnie powstaje raport w sprawie pedofilii w polskim Kościele. – Biskupi będą lać krokodyle łzy i pilnie strzec, aby to, co nie ujrzało dotychczas światła dziennego, takie nadal pozostało – zdradza "Newsweekowi" ksiądz zaangażowany w proces kościelnych rozliczeń.

– Biskupi okopują się w schronach, ale liczą, że nawet jeśli przyjdzie fala, to zmyje sąsiada. Prawdziwego tsunami nie będzie – przekonuje w rozmowie z "Newsweekiem" duchowny, uczestnik obrad episkopatu, które odbyły się pod koniec września. Obrady były – teoretycznie – niezwykle ważne, ponieważ zakończyły się deklaracją, że do końca listopada doczekamy się raportu dotyczącego molestowania dzieci w Kościele.

To inicjatywa prymasa Wojciecha Polaka – przypomina "Newsweek". Lecz większość hierarchów jest jej przeciwna. Tak dowiadujemy się, że na blisko stu czynnych biskupów tylko czterech ujawniało dotychczas skalę pedofilii w podległych im parafiach.

"Propozycja prymasa zakłada bowiem nie tylko zebranie informacji o duchownych z prawomocnym wyrokiem i tych, przeciwko którym prowadzone jest śledztwo, ale też o przypadkach znanych biskupom z przeszłości. To właśnie budzi opór, bo który z hierarchów będzie chciał donieść na samego siebie? Który przyzna, że wiedział, a nie powiedział?" – pisze w swoim artykule dziennikarka Aleksandra Pawlicka.

https://natemat.pl/251835,pedofilia-w-k ... nia-dzieci

To oczywiste, że zboczeńcy nie będą donosić sami na siebie. Wręcz przeciwnie.

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 13 paź 2018, o 21:11

Chile: Franciszek wydalił ze stanu kapłańskiego dwóch biskupów za pedofilię
Kolejną konsekwencją skandalu w Kościele w Chile, jest wydalenie dwóch biskupów oskarżonych o pedofilię ze stanu kapłańskiego. O decyzji Franciszka poinformował Watykan w dniu spotkania papieża z prezydentem Chile Sebastianem Pinerą.


https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktu ... ow/p2fkvgy
Obrazek

Na górę