Polacy-Rodakom

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :panzielony:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Polacy-Rodakom

Re: Polacy-Rodakom

Post autor: Gość » 17 paź 2018, o 21:49

Trudno będzie po staremu lubelskim kanałem.

Re: Polacy-Rodakom

Post autor: Pomocnik » 17 paź 2018, o 17:50

to zorganizuj, my nie możemy być wszędzie.

Re: Polacy-Rodakom

Post autor: Gość » 17 paź 2018, o 16:53

Starzy ludzie tez się bardzo cieszą z paczek.Może nawet bardziej.

Re: Polacy-Rodakom

Post autor: Pomocnik » 17 paź 2018, o 15:04

Postaram się pamiętać o tym, takie akcje są i będą realizowane, być może przed świętami zrobimy zbiórke dla dzieci z paczkami słodyczy i prezenty w Sokalu. To fakt, jest blisko ale czy mają lepiej. Pewnie mają ale o nich też trzeba pamiętać, inne grupy jak Wołyński Rajd Motocyklowy robi podobną akcje już w rejonie wołyńskim. Inne grupy robią to jeszcze gdzie indziej.

Re: Polacy-Rodakom

Post autor: Gość » 17 paź 2018, o 14:32

Dajcie znać,koniecznie gdzie i kiedy można takie paczki dostarczyć.Żólkiew to troche blisko i myśle,że Polakom tu przy granicy lepiej sie dzieje niz tym dalej.Ale kazda akcja jest dobra.

Re: Polacy-Rodakom

Post autor: Pomocnik » 17 paź 2018, o 13:42

My już robimy zbiórkę, dzięki pomocy wolontariuszy oraz kilku innych osób w Lubyczy zbieramy buty nowe lub w bardzo dobrym stanie jak i znicze po to aby zapalić je na cmentarzach pogranicza ukraińskiego.
Buty zostaną dostarczone do sióstr Dominikanek w Żółkwii dla dzieci a znicze zapalimy osobiście. Bliżej świąt jak w zeszłym roku pewnie zrobimy akcje paczek świątecznych dla dzieci w Sokal/Czerwonogradzie.

Re: Polacy-Rodakom

Post autor: Gość » 17 paź 2018, o 13:15

Kiedyś w Tomaszowie był punkt zbiórki w Domu Kombatanta.Może przywrócmy tę dobra tradycję.

Re: Polacy-Rodakom

Post autor: Gość » 17 paź 2018, o 05:41

Pani Maria Barnuś zajmuje się 9 dzieci a głowa rodziny Stanisław pracuje w Warszawie by móc ją utrzymać. Starsze dzieci pomagają opiekować się młodszymi, jednak pewnych rzeczy się nie przeskoczy. W domu brakuje elektrycznej pralki w wyniku czego pranie jest organizowane na ręcznej pralce typu „Frania”. Dodatkowym mankamentem jest brak studni, na której wykopanie brakuje pieniędzy. Stąd naszym obowiązkiem jest wsparcie jej wykopania, przekazanie potrzebnych darów i funduszy na potrzeby rodziny. Wielodzietnej polskiej rodzinie na Ukrainie nie przysługują programy pomocowe, chociaż jak 500+ w Polsce. Lecz przysługuje narodowa solidarność ponad granicami. Zostaliśmy poproszeni o pomoc, gdyż zima nadchodzi, a opał i ubrania zimowe też kosztują. Stąd jako wolontariusze, którzy w za każdym razem gdy tam jesteśmy, to do naszych Rodaków zajeżdżamy apelujemy o wsparcie naszej oddolnej inicjatywy.

http://www.studiowschod.pl/artykuly/ape ... -z-kresow/

Polacy-Rodakom

Post autor: Gość » 15 paź 2018, o 10:00

Wiem,ze obecna sytuacja po aferach fundacji pomocowych swieckich i kościelnych nie jest dobrym czasem na agitacje do tego aby mowić o pomocy i wyciągac tęke po WAaszą kasę.
Ale rusza akcja pomocy Rodakom za wschodnią granicą.
Ludzie pozbawieni opieki Polski są pokrzywdzeni chyba najbardziej.
Paczka dla Rodak to dobry pomysł aby ugasić czyjeś żale i poprawić choć na chwilę nastrój.Tu akurat zwiazany ze świetami Bożego Narodzeńia.

Paczka od serca :P

Na górę