Kukułcze jajo...

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :panzielony:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Kukułcze jajo...

Re: Kukułcze jajo...

Post autor: Mohort » 14 lut 2018, o 14:19

MSWiA nie odpowiedziało na pytania portalu Kresy.pl ws. pobytu w Polsce Micheila Saakaszwiliego, odsyłając do lakonicznego komunikatu Straży Granicznej. Wiadomo, że Saakaszwili przyleciał do Polski samolotem wynajętym od polskiej firmy. Lot kosztował 8 tys. euro, ale nie wiadomo, kto za to zapłacił.

https://kresy.pl/wydarzenia/placil-gosz ... wody-usta/

Re: Kukułcze jajo...

Post autor: Gość » 14 lut 2018, o 07:56

Przedstawiciel większości w gruzińskim parlamencie zapowiada, że Gruzja zwróci się do Polski z wnioskiem ws. ekstradycji byłego prezydenta tego kraju, Micheila Saakaszwiliego, jeśli zdecyduje się on osiedlić w naszym kraju . Wcześniej został on zaocznie skazany na 3 lata więzienia.

https://kresy.pl/wydarzenia/gruzinski-d ... szwiliego/

teraz z Gruzją będziemy się szarpac :roll:

Re: Kukułcze jajo...

Post autor: Gość » 14 lut 2018, o 05:37

Jeżeli chodzi o dalsze jego perspektywy, to na pewno będzie w Polsce budował ośrodek wsparcia dla tych sił politycznych na Ukrainie, dla których jest jakimś autorytetem i to jest bardzo niebezpieczne dla Polski. Reprezentuje on siły nacjonalistyczne przez co będzie angażował Polskę jednostronnie po ich stronie w walce z oligarchami. Co tutaj jest najbardziej niebezpieczne? Saakaszwili może próbować oddziaływać na ponad milion osób pochodzenia ukraińskiego, które są na terenie Polski i próbować tutaj organizować jakieś zaplecze polityczne, które będzie oddziaływać na Ukrainie.

https://wpolityce.pl/swiat/381292-nasz- ... polityczny

Re: Kukułcze jajo...

Post autor: Gość » 13 lut 2018, o 12:47

Re: Kukułcze jajo...

Post autor: Gość » 13 lut 2018, o 07:48

Dzięki nagraniu wykonanemu około godziny 19 przez reportera RMF FM Patryka Michalskiego wiemy, że Saakaszwili jest już w Warszawie. Co równie ważne, Saakaszwili został z lotniska odebrany przez nie byle kogo, bo jednego z najważniejszych polityków PiS Małgorzatę Gosiewską, posłankę szczególnie wpływową na płaszczyźnie relacji z Ukrainą.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/pr ... wie-video/

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2014 roku w IV Rzeczypospolitej narodziła się nowa świecka tradycja. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Maria Gosiewska udała się w odwiedziny do ukraińskiego batalionu ochotniczego „Ajdar”. Informację tę potwierdziła tego samego dnia TV Republika, powołując się na korespondenta Radia Wnet, Pawła Bobołowicza.

Ta formacja zbrojna nawiązuje wprost właśnie do tradycji UPA i składa się głównie z członków Prawego Sektora oraz innych organizacji ultranacjonalistycznych czy wręcz nazistowskich, wchodzących wcześniej w skład tzw. „samoobrony majdanu”. „Ajdar” jako jedyny z tzw. batalionów ochotniczych, pacyfikujących wschód Ukrainy, nie podlega Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, tylko Ministerstwu Obrony Narodowej. Na początku września Amnesty International wezwała władze w Kijowie do „powstrzymania zbrodni wojennych popełnianych przez ochotniczy batalion Ajdar i rozliczenia winnych”. AI opublikowała też dokument, w którym przedstawiła dowody na „porwania, bezprawne przetrzymywanie, znęcanie się, kradzieże, szantaże i możliwe przeprowadzanie egzekucji”.

http://www.mysl-polska.pl/node/305

Re: Kukułcze jajo...

Post autor: Gość » 12 lut 2018, o 19:57

Teraz z Gruzją zadrzemy?

Gruziński sąd skazał zaocznie byłego prezydenta kraju Micheila Saakaszwilego na trzy lata więzienia za nadużycie władzy.

https://www.tvp.info/35487440/micheil-s ... -wiezienia

Re: Kukułcze jajo...

Post autor: Gość » 12 lut 2018, o 17:23

To Saakszwilego ciupasem do Tomaszowa odstawiają, że informacja w tym dziale?
Podobno. Może granicę w Hrebennem zechce przekroczyć? :roll:

Juz raz go wniesli na Ukrainę

Zwolennicy b. prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego wdarli się na przejście graniczne w Szeginiach (Medyka po stronie polskiej), przerwali kordon oddziałów specjalnych i - jak poinformowali obecni na miejscu politycy - „wnieśli go na rękach” na Ukrainę.

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul ... aine-WIDEO

Re: Kukułcze jajo...

Post autor: Gość » 12 lut 2018, o 17:18

To Saakszwilego ciupasem do Tomaszowa odstawiają, że informacja w tym dziale?

Re: Kukułcze jajo...

Post autor: Gość » 12 lut 2018, o 17:11

wrzesień 2017

Pomoc w obaleniu prezydenta Petro Poroszenki, którego do tej pory bezkrytycznie wpierali prezydent Andrzej Duda i szef PiS Jarosław Kaczyński, nie tylko ośmiesza polską dyplomację, ale i jest niebezpieczna

https://dorzeczy.pl/kraj/41169/PiS-wspi ... rzadu.html

grudzień 2017

Nie żałuję ani Petro Poroszenki, ani Micheila Saakaszwilego, bo obaj są gloryfikatorami ludobójców z UPA i SS Galizien. Nie będę też płakać po Witoldzie Waszczykowskim. Jednak martwię się tym, że w obliczu nowych zagrożeń na Wschodzie polska dyplomacja jest w takim bezwładzie.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isako ... gn=firefox

Kukułcze jajo...

Post autor: Gość » 12 lut 2018, o 17:05

Zatrzymany dziś po południu w Kijowie były prezydent Gruzji i przeciwnik polityczny prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki Micheil Saakaszwili już wylądował w Warszawie. O sprawie poinformowały ukraińskie media, powołując się na swoje źródła. Informację potwierdziła Straż Graniczna Ukrainy.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/michei ... ce/cy8yjwn

Na górę