Się dzieje u sąsiadów

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony wyłączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Się dzieje u sąsiadów

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 9 gru 2017, o 08:55

Czy dojdzie do szturmu na budynek SBU, gdzie trzymany jest Saakaszwili, i próby odbicia go? W nocy doszło tam do starć jego zwolenników z policją. Powszechne jest oczekiwanie, że w ciągu dzisiejszego dnia dojdzie do generalnego szturmu siedziby ukraińskiej bezpieki. Na miejsce ściągane są dodatkowe siły policji oraz Gwardii Narodowej. Ruch w okolicy jest wstrzymany.

https://www.magnapolonia.org/ukrainska- ... dynek-sbu/

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 8 gru 2017, o 13:30

Ukraiński dziennikarz sfotografował samochody, którymi deputowani jednego z najbiedniejszych krajów Europy, Ukrainy, przyjechali na głosowanie do parlamentu. Zdjęcia zamieścił w sieci.

Oto deputowani parlamentu Ukrainy przyjechali głosować za państwowym budżetem kraju – żebraka na przyszły rok. Dziś podnieśli sobie pensje. Dziś zagłosowali za odwołanie szefa komitetu antykorupcyjnego. A jeszcze chcą dać sobie prawo do odwołania dyrektora Narodowego Biura Antykorupcyjnego. Dobrego wieczoru.

https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-dep ... anie-foto/

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 7 gru 2017, o 14:15

Ostra faza nowego majdanu na Ukrainie

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 7 gru 2017, o 12:58

Były zastępca amerykańskiego sekretarza obrony Michael Carpenter publicznie zagroził Ukrainie „ODCIĘCIEM WSZELKIEJ POMOCY PRZEZ USA” jeżeli władze w USA w dalszym ciągu beda atakowały ‚walczące z ukraińską korupcja instytucje (m.in Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy”)

https://strana.ua/news/109895-byvshij-z ... tnika.html

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 7 gru 2017, o 08:47

Och hieroje cudu nie budiet, a może byście ruszyli na Donbas :twisted:

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 6 gru 2017, o 22:33

Były gubernator obwodu odeskiego Michaił Saakaszwili i jego zwolennicy zajęli jeden z komitetów Rady Najwyższej - oświadczył prokurator generalny Jurij Łucenko w czasie wystąpienia w parlamencie. Jego słowa przywołuje kanał telewizyjny „112 Ukraina".

„Dzisiaj zupełnie legalnie policja dokonała aktu zatrzymania w celu dostarczenia go do organu śledczego. A on i grupa bojowników zajęli komitet Rady Najwyższej, który znajduje się na terytorium hotelu „Kijów", wyłamali drzwi, wyrzucili stamtąd jednego pracownika Zarządu Ochrony Państwowej Ukrainy, który strzegł pomieszczenia państwowego, i tam postanowili odpocząć" — powiedział Łucenko.

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 6 gru 2017, o 14:43

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 6 gru 2017, o 14:42

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 6 gru 2017, o 14:19

Zachód postawił na Ukrainie na niewłaściwego polityka. Chodzi o Poroszenkę tolerującego prywatę, korupcję, zamordyzm itp, itd… W domyśle Saakaszwili jest tym właściwym

https://www.bloomberg.com/view/articles ... in-ukraine

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 6 gru 2017, o 12:49

Jesteśmy w okresie rozpoczęcia działań związanych z próbą przejęcia władzy na Ukrainie przez środowiska nacjonalistyczne – mówi Kresom.pl dr hab. Andrzej Zapałowski, historyk i ekspert ds. geopolityki i bezpieczeństwa. Zwraca uwagę, że datą graniczną jest tu 2019 rok, kiedy na Ukrainie odbędą się wybory prezydenckie i parlamentarne.– Ponadto, wiele ośrodków analitycznych zwraca uwagę, że mniej więcej w tym czasie Ukraina może nie być w stanie spłacać już nawet odsetek od swojego zadłużenia. To oznacza dalsze pogłębienie kryzysu gospodarczego.


Dr hab. Andrzej Zapałowski zaznacza też, że zaczyna się okres rozstrzygającej gry wewnętrznej na Ukrainie, gdzie kwestia Donbasu schodzi na dalszy plan. – Widać wyraźnie, że oligarchowie zabetonowali swój układ, nie dopuszczając do niego środowisk nacjonalistycznych i części mniejszej oligarchii (przykład, to wyeliminowanie Igora Kołomojskiego i Julii Tymoszenko). Na tym polu, Micheil Saakaszwili jest wygodną osobą, wystawioną do rozgrywki po stronie środowisk rozczarowanych, nacjonalistycznych. Prawdopodobnie są oni wspierani finansowo właśnie przez te środowiska – włącznie z Kołomojskim i innymi oligarchami.

Drugą kwestią, zdaniem eksperta, jest pytanie: czy to się uda. Zdaniem prof. Zapałowskiego, kluczowa będzie tu postawa ukraińskich formacji ochotniczych, głównie batalionów nacjonalistycznych. – Pytanie, czy one zbuntują się przeciwko jurysdykcji prezydenta Ukrainy, czy nie. Tu sytuacja jest bardzo niebezpieczna, bo jeśli doszłoby do takiego przesilenia, w którym środowiska nacjonalistyczne, z Saakaszwilim i batalionami nacjonalistycznymi, zyskałby poparcie części armii, to możemy się spodziewać bardzo dużej wolty układu oligarchicznego na porozumienie Rosją. Co będzie tragiczne dla polskiej polityki zagranicznej.

W tym kontekście politycznym prezydent Duda powinien bezwzględnie wycofać się z wyjazdu na Ukrainę, ponieważ może zostać włączony w wewnętrzne rozgrywki w tym państwie – dodaje.

Ekspert podkreśla, że kluczowa będzie postawa kilkudziesięciu batalionów ochotniczych, szczególnie nacjonalistycznych, będących m.in. częścią Gwardii Narodowej, sił MSW czy armii. – To jest kilkanaście tysięcy ludzi pod bronią. Wcześniejsze wypadki związane z przedostaniem się Saakaszwiliego z Polski na Ukrainę czy postawa służb w trakcie jego aresztowania pokazuje, że nikt nie chce się narazić. Bo nikt nie wie, kto będzie sprawował władzę. Doświadczenia z Janukowyczem dużo nauczyły ukraińskie służby. Są one zdystansowane od radykalnych działań i możliwe są różne scenariusze. Jeżeli bataliony nacjonalistyczne nie wejdą do gry, to sprawa zostanie na razie spacyfikowana. Ale ona powróci za kilka miesięcy. Bo kampania wyborcza będzie rozstrzygająca dla układu wewnętrznego na Ukrainie.

https://kresy.pl/bez-kategorii/prof-zap ... -ukrainie/

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 6 gru 2017, o 10:47

Próba wejścia policji do obozowiska odbyła się około godziny 6. czasu kijowskiego (godz. 5 czasu polskiego). Doszło do starć z uzbrojonymi w kije zwolennikami Saakaszwilego. Hromadske podaje, że według służby medycznej obozu ucierpiało około 10 osób. Uczestnik mitingu, deputowany Samopomocy Jegor Sobolew, twierdzi, że wśród poszkodowanych są zarówno protestujący jak i policjanci. Według Sobolewa szturm policji nastąpił z trzech stron.

Polska Agencja Prasowa podaje, że policja użyła także gazu łzawiącego a jej celem było zatrzymanie Saakaszwilego. Po zwarciu się z uczestnikami obozowiska, funkcjonariusze wycofali się.

https://www.facebook.com/ukrpravda/vide ... 465155237/

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 6 gru 2017, o 10:01

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 6 gru 2017, o 09:34

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 6 gru 2017, o 08:32

ilka osób ucierpiało podczas szturmu ukraińskiej policji na miasteczko namiotowe zwolenników byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, którzy zgromadzili się przed siedzibą parlamentu w Kijowie. Funkcjonariusze wkroczyli do miasteczka dzisiaj wczesnym rankiem.

„Rano, w ramach realizacji polecenia Prokuratury Generalnej Ukrainy, policja i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przeprowadziły działania w celu zatrzymania Saakaszwilego. Aktywiści zaczęli stawiać opór i prowokować funkcjonariuszy” – poinformowano w policyjnym komunikacie.

Według mieszkańców miasteczka na jego teren wkroczyli policjanci, używając gazu łzawiącego. Po przepychankach ze zwolennikami byłego gruzińskiego prezydenta policja wycofała się. W tym czasie Saakaszwilego najprawdopodobniej nie było w miasteczku.

http://niezalezna.pl/210652-niespokojni ... kaszwilego

Re: Się dzieje u sąsiadów

Post autor: Gość » 6 gru 2017, o 04:30

Zwolennicy Micheiła Saakaszwili przystąpili do budowania barykad i demontowania kostki brukowej, którą obrzucają policjantów.

https://www.magnapolonia.org/barykady-n ... ch-kijowa/

Na górę