Kler w Polsce III

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :panzielony:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Kler w Polsce III

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 19 paź 2018, o 20:22

Rzecznik Ziobry: pedofilia to problem nauczycieli, nie księży. OKO.press: to Kościół chroni sprawców, nie szkoły

auczycielowi, który dopuści się czynu pedofilnego grozi więzienie i dożywotni zakaz wykonywania zawodu. A ksiądz? Ksiądz może liczyć na wsparcie biskupa i tuszowanie sprawy. Ofiary wobec Kościoła są bezbronne. Właśnie dlatego potrzebna jest niezależna Komisja. Jan Kanthak, szef gabinetu politycznego Ziobry i rzecznik ministerstwa, udaje, że tego nie wie.

Problem z pedofilią w Kościele polega przede wszystkim na jej tuszowaniu. O tym naturalnie nie dowiemy się ze statystyk, a ze świadectw ofiar. Podejrzani księża przenoszeni są z parafii do parafii, a ofiary w procesie kanonicznym proszone są o „wybaczenie” oprawcy.

Sprawcy pedofilii w Kościele – w przeciwieństwie do osób wykonujących inne zawody – skutecznie chowają się za instytucją. Stąd liczba skazanych prawomocnymi wyrokami sądu wciąż nie oddaje skali zjawiska.

7 października 2018 roku Fundacja „Nie lękajcie się” opublikowała mapę kościelnej pedofilii. Z zebranych relacji medialnych wynika, że do tej pory prawomocnymi wyrokami sądów skazano 65 duchownych (czarne punkty na mapie), a kolejnych 59 oskarżono o czyny pedofilne (pomarańczowe punkty). Ofiar, które zgłosiły się do fundacji jest prawie 300. I każdego dnia ich liczba rośnie.

Zaledwie w ciągu 11 dni od uruchomienia mapy pracownicy fundacji zebrali 260 nowych zgłoszeń od ofiar.

Wypowiedź rzecznika Kanthaka wpisuje się w samoobronę Kościoła, która polega na rozmywaniu problemu i wskazywaniu, że molestowanie występuje w wielu środowiskach, a nawet, że Kościół – który przecież jest w trakcie oczyszczania własnych szeregów – mógłby tu wystąpić w „awangardzie walki o bezpieczeństwo dzieci” np. w szkołach.

To brzmi jak pełen pychy paradoks, gdy przyjąć, że – jak pokazuje skala przestępstw kleru w Irlandii, Australii, USA czy Niemczech – Kościół instytucjonalny nie potrafi sobie radzić z molestowaniem we własnych szeregach, a wręcz przeciwnie skutecznie rozwija mechanizmy ukrywania okrutnych praktyk wykorzystywania seksualnego.

https://oko.press/rzecznik-ziobry-pedof ... ie-szkoly/

Zdegenerowany, pedofilski kler ! Zdegenerowani katotalibowie broniący pedofilów w sutannach !

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 18 paź 2018, o 21:02

w Polsce się robi wariatkowo , tyle że wariaci są na ulicach a w domach bez klamek zamyka sie cholera wie kogo . To nie normalne że niby katolicy a nie reagują na zbrodnie kleru , muszą być wariatami bo sami się unicestwiają w ten sposób i klecha rżnie ich dzieci bo nie ateistów czy muslimów . Ten przygłup tomaszowski który nie reaguje a pisze napastliwie broniąc klech bez wątpienia jest obłąkany

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 18 paź 2018, o 20:07

Skazany za gwałt na 17-latce jest proboszczem w Orzechowie. "Przyznałbym się do zgwałcenia żyrafy"

Ksiądz Roman K. w 2002 roku został skazany w USA za napaść seksualną na 17-latkę. Od 9 lat jest proboszczem w warmińskim Orzechowie. - Gdyby powiedzieli, że miałem stosunek z żyrafą, to też bym się przyznał - powiedział portalowi OKO.Pres

Mężczyzna tłumaczył, że zgwałcił dziewczynę w ramach terapii. “Chciałem pokazać jej, że stosunek seksualny z mężczyzną może być przyjemny” - mówił wtedy.

Do zdarzenia doszło w amerykańskim stanie Connecticut. Roman K. pojechał do dziewczyny, gdy usłyszał, że kilka tygodni wcześniej została zgwałcona przez taksówkarza. Z jej relacji wynikało, że zamknął się w z nią w pokoju i dopytywał o szczegóły gwałtu. Dotykajał ją w miejscach, gdzie miał robić to gwałciciel. Następnie sam ją zgwałcił.

Przyznał się do seksu z 17-latką

Ksiądz przyznał się do odbycia stosunku z 17-latką. Jak ocenił, była to "metoda terapeutyczna zastosowanej na ofierze, aby pomóc jej zapomnieć o złych doświadczeniach napastowania seksualnego w przeszłości" - cytuje OKO.Press, który jako pierwszy opisał historię księdza.

Ks. Roman K. przed sądem zmienił jednak zeznania. Został skazany na minimalną w tym przypadku karę, 9 miesięcy więzienia. Sąd zakazał mu też kontaktowania się z ofiarą oraz dziećmi i młodzieżą bez nadzoru.

Groziło mu nawet 10 lat

W ramach ugody ksiądz zobowiązał się do poddania się badaniom psychiatrycznym oraz terapii dla sprawców przestępstw na tle seksualnym. W przeciwnym razie rozpocząłby się proces, w którym wyrok wydałaby ława przysięgłych. Wtedy duchownemu groziłoby nawet 10 lat więzienia.

Miękkie lądowanie w Orzechowie

Ks. Roman K. spędził w amerykańskim więzieniu 9 miesięcy, a następnie został deportowany do Polski. W 2006 roku trafił na Warmię. Od tego czasu, mimo wprowadzonej przez Jana Pawła II zasady, badania każdego prawdopodobnego przypadku przestępstwa seksualnego duchownych wobec osoby nieletniej, przełożeni K. nie zawiadamiają watykańskiej Kongregacji Nauki i Wiary. Nie zrobiły tego też władze kościelne w USA.

Jak wylicza OKO.press, księdza kryje trzech kolejnych arcybiskupów: Piszcz, Ziemba i Górzyński.

Co najmniej od 2008 roku, ks. K. pracował jako katecheta w gimnazjum w Wielbarku. Odszedł dopiero po protestach wiernych. Arcybiskup Wojciech Ziemba przeniósł duchownego do wsi Orzechowo, gdzie do dziś jest proboszczem. Prowadzi rekolekcje z dziećmi, udziela spowiedzi i opiekuje się ministrantem, bo został mu już tylko jeden.

https://wiadomosci.wp.pl/skazany-za-gwa ... 966247041a

Klecha zgwałcił dziewczynę w ramach katolickiej terapii ... Czy to nie jest wypaczona religia ?

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 17 paź 2018, o 12:35

z rąk boga swego do ust nawet gówno ze spermą

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 17 paź 2018, o 11:23

Ksiądz uprawiał seks z nastolatką. Pomimo wyroku odprawiał msze

Sąd w Gliwicach uznał księdza Krzysztofa K. za winnego wykorzystania seksualnego 16-letniej głuchoniemej uczennicy. Mężczyzna miał pokutować w klasztorze, jednak nadal odprawiał msze w innej miejscowości.

Skazanego do parafii w Kamieniu Śląskim zaprosił proboszcz. Arnold Nowak utrzymywał, że nie wierzy w winę Krzysztofa K. Ksiądz regularnie odprawiał msze w parafii św. Jacka. Na stałe przebywał w klasztorze w Dobrzeniu, gdzie, jak twierdzi opolska kuria, powinien pokutować i czekać na decyzję Watykanu w swojej sprawie. Sąd skazał go na karę jednego roku i sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Sądy też potrafią się mylić. Wierzę i ufam gorąco, że w tym przypadku sąd się pomylił, ale to nie ma większego znaczenia dla porządku obiektywnego - tłumaczył ksiądz proboszcz parafii w Kamieniu Śląskim.

Krzysztof K. był katechetą w Raciborzu. Uczył w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących imienia Marii Grzegorzewskiej. Według nieoficjalnych informacji żaden z pracowników ośrodka nie podejrzewał wtedy księdza o wykorzystywanie seksualne niepełnosprawnej uczennicy. W rozmowach z 16-latką ksiądz uzasadniał stosunki seksualne pokutą i zabraniał o nich wspominać.

Biskup Andrzej Czaja zakazał księdzu sprawowania eucharystii. Jak informuje TVN24, Krzysztof K. nie ma też już wstępu do parafii w Kamieniu Śląskim. Grozi mu wydalenie ze stanu kapłańskiego.

https://www.o2.pl/artykul/ksiadz-uprawi ... 347731073a

Jak to jest katotalibowie, brać hostię z rąk pedofila ? Nie macie nic przeciwko temu ? Dla waszego kleru nie jest to profanacja sakramentu. A dla was ?

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 16 paź 2018, o 22:50

film ,,Kler'' to zamach na katolickiego boga . Kim jest bóg dla katolików - prosta dedukcja

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 16 paź 2018, o 22:04

"Kler" z kolejnym rekordem. Historyczne otwarcie w UK i Irlandii 8)

Kolejny sukces filmu "Kler". Jak informuje dystrybutor Kino Świat, w Wielkiej Brytanii i Irlandii film osiągnął najlepsze otwarcie w historii polskiego kina wyświetlanego za granicą. W Polsce najnowsza produkcja Wojciecha Smarzowskiego wyprzedziła "Pasję" i "Titanica".

"Film uznany przez konserwatystów za »szmirę« wypełnił kina w katolickiej Polsce" - zwraca natomiast uwagę "New York Times".


https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... ii/w3fh48j

Obrazek

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 15 paź 2018, o 20:07

Proboszcz z Grądów-Woniecka popełnił przestępstwo wobec nieletniej? Śledczy sprawdzają

Prokuratura w Łomży ustala, czy duchowny z parafii Grądy-Woniecko dopuścił się przestępstwa wobec nieletniej. W rozmowie z Gazeta.pl prokurator stwierdza dość ogólnie, że chodzi o osobę duchowną i "sferę obyczajową". Więcej informacji znajdujemy w oświadczeniu kurii.

Radio Białystok poinformowało lakonicznie, że działania prokuratury dotyczą ewentualnego przestępstwa wobec nieletniej.

Śledczy nie potwierdzają, że mężczyzna, wobec którego toczy się postępowanie jest proboszczem parafii Grądy-Woniecko, przyznają jedynie, że chodzi o osobę duchowną. Tymczasem na stronie internetowej Diecezji Łomżyńskiej pojawiło się w oświadczenie, dotyczące skargi na proboszcza. Dowiadujemy się z niego, że kilka dni temu do delegata biskupa łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wpłynęło "zgłoszenie dotyczące dotychczasowego proboszcza parafii Grądy-Woniecko".

W związku z tym kapłan złożył rezygnację ze stanowiska proboszcza. Rezygnację przyjął biskup. Ponadto, jak informuje ks. Jan Krupka, rzecznik kurii diecezjalnej, "została rozpoczęta procedura przewidziana właściwymi dokumentami Kościoła". Tymczasowo parafią będzie zarządzał "administrator".

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

Jak widać prokuratura w państwie PIS znowu chce być "świętsza" od papieża. Kolejny Piotrowski ?

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 14 paź 2018, o 20:09

Niewygodna prawda o raporcie ws. pedofilii w Kościele. Zanosi się na wielkie oszustwo

sięża posypią głowy popiołem i przyznają, co robili dzieciom ich koledzy? Na to się nie zanosi, choć właśnie powstaje raport w sprawie pedofilii w polskim Kościele. – Biskupi będą lać krokodyle łzy i pilnie strzec, aby to, co nie ujrzało dotychczas światła dziennego, takie nadal pozostało – zdradza "Newsweekowi" ksiądz zaangażowany w proces kościelnych rozliczeń.

– Biskupi okopują się w schronach, ale liczą, że nawet jeśli przyjdzie fala, to zmyje sąsiada. Prawdziwego tsunami nie będzie – przekonuje w rozmowie z "Newsweekiem" duchowny, uczestnik obrad episkopatu, które odbyły się pod koniec września. Obrady były – teoretycznie – niezwykle ważne, ponieważ zakończyły się deklaracją, że do końca listopada doczekamy się raportu dotyczącego molestowania dzieci w Kościele.

To inicjatywa prymasa Wojciecha Polaka – przypomina "Newsweek". Lecz większość hierarchów jest jej przeciwna. Tak dowiadujemy się, że na blisko stu czynnych biskupów tylko czterech ujawniało dotychczas skalę pedofilii w podległych im parafiach.

"Propozycja prymasa zakłada bowiem nie tylko zebranie informacji o duchownych z prawomocnym wyrokiem i tych, przeciwko którym prowadzone jest śledztwo, ale też o przypadkach znanych biskupom z przeszłości. To właśnie budzi opór, bo który z hierarchów będzie chciał donieść na samego siebie? Który przyzna, że wiedział, a nie powiedział?" – pisze w swoim artykule dziennikarka Aleksandra Pawlicka.

https://natemat.pl/251835,pedofilia-w-k ... nia-dzieci

To oczywiste, że zboczeńcy nie będą donosić sami na siebie. Wręcz przeciwnie.

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 13 paź 2018, o 21:11

Chile: Franciszek wydalił ze stanu kapłańskiego dwóch biskupów za pedofilię
Kolejną konsekwencją skandalu w Kościele w Chile, jest wydalenie dwóch biskupów oskarżonych o pedofilię ze stanu kapłańskiego. O decyzji Franciszka poinformował Watykan w dniu spotkania papieża z prezydentem Chile Sebastianem Pinerą.


https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktu ... ow/p2fkvgy
Obrazek

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 13 paź 2018, o 21:09

Problemem jest nie tylko to, że istnieją księża wykorzystujący seksualnie dzieci. Sednem problemu jest to, że Kościół ich ukrywa.

Crimen Sollicitationis jest dokumentem, który pod karą ekskomuniki nakazuje trzymanie w największej tajemnicy przestępstw seksualnych księży; nakazuje bezkompromisową walkę z poszkodowanymi i tymi, którzy ich popierają; zakazuje współpracy w tych sprawach z organami ścigania; nakazuje niszczenie dowodów przestępstw i utrudnianie pociągnięcia do odpowiedzialności osób duchownych (poprzez np. przeniesienie księdza-pedofila do innej parafii, milczenie, piętnowanie ofiar i straszenie ekskomuniką).

Do 2001 roku prawo kanoniczne nie tylko nie karało pedofilów w sutannach, ale wręcz chroniło ich na mocy tego tajnego dekretu watykańskiego. Natomiast klauzula dodana w 2001 roku przez kard. Ratzingera oznaczała, że wszystkie przypadki seksualnych przestępstw mają być badane tajnie tylko przez duchownych, muszą być przekazywane bezpośrednio do Watykanu, czyli do papieża.

Niedostosowanie się do tego polecenia grozi ekskomuniką tzn. wykluczeniem z Kościoła.

W grudniu 2013 roku, papież Franciszek odmawia polskiej prokuraturze ekstradycji chronionego immunitetem dyplomatycznym arcybiskupa Wesołowskiego oskarżonego o pedofilię i utrwalanie treści pedofilskich. W październiku 2013 roku arcybiskup Hoser odsuwa księdza Grzegorza K. od pracy z młodzieżą, dopiero po pół roku od zapadnięcia wyroku skazującego go za nadużycia seksualne wobec dziecka.

W sądach kanonicznych kary wymierzane są tylko tym duchownym, wobec których zapadły wyroki w sądach świeckich lub tym, których ofiary zgłosiły się do sądów kanonicznych. Niestety, jeszcze do niedawna osoby zgłaszające się do kurii (sądy kanoniczne) nie były traktowane z szacunkiem i wielu spraw po prostu nie rozpoczęto! Instrukcja Crimen Sollicitationis przestała obowiązywać teoretycznie w 2001 roku, ale w Polsce praktycznie do 2013 roku trudno było o proces kanoniczny. Michał M., który molestował dziewczynki przez 30 lat, piętnuje swoje ofiary i namawia wiernych do linczu na nich, w konsekwencji czego poszkodowane uciekają ze wsi. Wszystko to odbywa się za wiedzą biskupa Michalika.

Przypomnieć należy, że osoby, które ukrywały pedofilów i nie reagowały na krzywdę małych dzieci w Polsce nie podlegają karze.

Podkreślmy: nie ma w Crimen Sollicitationis mowy o zgłaszaniu przestępstw prokuraturze. Ów tajny watykański dokument milczy na temat zadośćuczynienia ofiarom przestępstw seksualnych popełnianych przez duchownych. Stwierdza za to wyraźnie, że opieką mają być objęci oskarżeni księża. Celem najwyższym i jedynym jest tu zatem dobro Kościoła: ohydne przestępstwa dokonywane na dzieciach, i ich następstwa — skandale — mają być starannie tuszowane. Kościół pozostaje obojętny na tragedię gwałconych dzieci.

http://krytykapolityczna.pl/kraj/koscio ... pedofilia/

Zdegenerowany kler ! Zdegenerowany kościół !

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 13 paź 2018, o 21:02

W Klerze Wojtka Smarzowskiego jest scena, w której mężczyzna opowiada przed komisją w kurii o tym, jak był molestowany przez księdza. Jeden ksiądz pyta, dlaczego mężczyzna atakuje Kościół chrystusowy, inny mówi, że oskarżony ksiądz będzie musiał pozwać mężczyznę o zniesławienie, bo w liście do kurii został nazwany pedofilem.

To autentyczna scena, na podstawie historii Marka Lisińskiego. W ogóle ten film jest oparty częściowo na historiach osób, które zgłosiły się do fundacji.

Ofiarami są z natury rzeczy katolicy, więc ich pierwszym odruchem jest pójście na skargę do biskupa zamiast na policję. Na początku jest właśnie takie przesłuchanie, podczas którego ofiara zazwyczaj jest zniechęcana do ciągnięcia sprawy. Do niedawna nie miała nawet prawa do przyprowadzenia ze sobą świadka lub pełnomocnika.

Jak to nie miała prawa?!

Księża podlegają polskiemu prawu, ale Kościół ma swoje sposoby na rozwiązywanie tych spraw według prawa kanonicznego. Jeśli ofiary się nie zniechęci, to zaczyna się proces – zgodny z prawem kanonicznym. Ofiara nie ma wglądu w akta sprawy, nie są jej przekazywane żadne informacje o przebiegu procesu, czasami nawet nie wie, że proces się zakończył. Jeśli księdza-pedofila skażą w Watykanie, to otrzyma jakąś śmieszną karę, na przykład dwa lata w klasztorze na przemyślenie swojego zachowania. Potem wraca do posługi i wykorzystywania innych. Oczywiście, nikt nie informuje prokuratury, choć zgodnie z polskim prawem każdy obywatel, bez względu na to czy jest biskupem czy krawcem, ma taki obowiązek.

Bycie księdzem do doskonały zawód dla sprawców przemocy seksualnej, zwłaszcza wobec dzieci. Ksiądz wysłuchuje spowiedzi dzieci w konfesjonale, wie o ich trudnościach lub słucha o problemach dzieci na radach pedagogicznych w szkole, jeśli jest katechetą, a na naszej mapie mamy wielu katechetów. Księża-pedofile mają najpierw dostęp do wszystkich informacji potrzebnych do tego, by wybrać najbardziej bezbronne ofiary, a potem całą instytucję, która ich chroni, bo wszyscy inni pedofile trafiają do więzienia, jeśli ich czyny są ujawnione, a księża nie.

................

Odezwali się do nas również księża. To dla nas bardzo ważne, bo to są wiarygodne źródła – mówią to ludzie ze środka hierarchii kościelnej, którzy są na tyle zdesperowani, by się do nas odezwać. Oni zawsze zastrzegają, że muszą pozostać anonimowi i to jest warunek podstawowy jakiejkolwiek rozmowy. Boją się, że zostaną usunięci ze stanu kapłańskiego. Bezkarność sprawców opiera się również na tym, że nawet jak odbędą karę, to Kościół zapewnia im wikt i opierunek do końca życia. Kiedy już jednak do rozmowy z księżmi dochodzi, to mówią konkretnie, kto wykorzystuje lub gwałci i gdzie – lub że coś takiego podejrzewają albo słyszeli wielokrotnie. Problem z takimi informacjami polega na tym, że musimy je zweryfikować, zachowując anonimowość naszych źródeł, a to jest poważne wyzwanie, bo w diecezjach do akt spraw dotyczących przemocy seksualnej ma dostęp bardzo niewiele osób i łatwo się domyślić, kto był źródłem przecieku. To wielu osobom zamyka usta, mimo że przecież złożenia zawiadomienia w prokuraturze lub na policji wymaga polskie prawo.

W efekcie zmowa chroni sprawców.

Pozwala ich przenosić z parafii do parafii. Dlatego zbieramy też informacje na temat udziału biskupów w zatajaniu spraw. Mamy już historie kilkunastu, którzy wiedzieli, ale zamiast coś zrobić, przenosili tylko sprawcę z miejsca na miejsce. Ujawnimy te informacje, przekażemy instytucjom państwowym i zawieziemy do Watykanu. Tylko przypomnę, że niedawno w Chile stanowiska straciło 80 biskupów za nagminne chronienie pedofilów.

http://krytykapolityczna.pl/kraj/jan-sm ... pedofilii/

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 12 paź 2018, o 21:00

Dla 140 mln dotacji od rządu, a Kościół podrobił dokumenty? Jest śledztwo

rokurator zbada czy przedstawiciele parafii św. Jana Chrzciciela w Pilicy sfałszowali dokumenty, żeby dostać dotację od Ministerstwa Kultury. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" chodzi o bagatela 138 milionów złotych na rewitalizację kościoła.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Zawierciu. Według informacji uzyskanych przez "Gazetę Wyborczą" śledztwo wszczęto we wrześniu.

– W tym roku parafia otrzymała 138 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury na prace remontowe w kościele. Tymczasem urząd Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków powiadomił nas, że parafia w sprawie dotacji podrobiła dokumenty. Po sprawdzeniu informacji zdecydowaliśmy się wszcząć dochodzenie w tej sprawie – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W dokumentach przesłanych z parafii ministerstwu zmieniona została treść pozwolenia wydanego przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac przy obiekcie oraz protokołu odbioru prac z 2017 roku. Na kosztorysach wstępnym i powykonawczym z kolei znalazły się pieczęcie i podpisy przedstawicieli WKZ, których nie umieszczali.

Co roku państwo na rewitalizację kościołów przeznacza setki milionów złotych. Ale dla niektórych księży to za mało. Oprócz zwyczajowej tacy zbierają obowiązkowe datki na kościół. W jednej z parafii w Białymstoku ksiądz w tym roku "domagał się" wręcz ofiar, a od tym, którzy nie płacili, miał naliczać odsetki. Na szczęście odstąpił od pomysłu po interwencji biskupa.

https://natemat.pl/251711,prokurator-zb ... na-140-mln

Fałszerstwo dokumentu ? To tylko mały pikuś przy innych "wyczynach" degeneratów w sutannach.

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 12 paź 2018, o 20:52

najlepsze jest to że klecha rżnie dzieci swych baranków ( jagniątka ) , bo dziecka ateisty nie przerżnie , a baranek smutnawo patrząc , zwiesi barani łeb i ,,mysli'' że tak ma być , że to kanon jego wiary . Winny temu klecha i barani łeb że udostępnia warsztat dla klechy .

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 12 paź 2018, o 20:44

Ksiądz został prawomocnie skazany za molestowanie seksualne nieletniej. Biskup Jan Wątroba: Jego wina jest wątpliwa

Jan Wątroba, biskup rzeszowski, podpisał dekret w sprawie byłego proboszcza z Małej. Hierarcha odstępuje od wymierzenia dodatkowej kary kanonicznej księdzu skazanemu za molestowanie nieletniej. Przywraca go do pracy duszpasterskiej. - Polski Kościół dużo i pięknie mówi o dzieciach, a jak przychodzi co do czego, składa je na ołtarzu swojego wizerunku - mówi Artur Nowak, prawnik związany z fundacją "Nie lękajcie się"

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... pliwa.html

Zakon Ojców Pedofilów nadal ma się dobrze w Klechistanie ...

Na górę