Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :panzielony:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 4 gru 2018, o 09:20

Polska strona chciałaby godnie upamiętnić ofiary OUN-UPA w miejscach ich pogrzebania; w tym celu IPN część ofiar, również tych, które nie zginęły podczas zbrodni wołyńsko-galicyjskiej, ale np. w walkach z Sowietami po 17 września 1939 r., chciałaby ekshumować. Ukraińska strona jest temu przeciwna, a swoją zgodę uzależnia od odbudowania przez Polaków pomnika UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018 ... bec-rosji/

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 4 gru 2018, o 06:19

1. Ukraina liczy 42 miliony obywateli i po upadku Związku Sowieckiego miała jedną z najpotężniejszych armii świata a żaden (sic!) z tych 42. milionów Ukraińców nie wystrzelił ani jednego pocisku, aby bronić „odwiecznie ukraińskiego” Krymu. Tymczasem, nie tak dawno wcale nie brakowało chętnych (były ich tłumy!) w Odessie, aby spalić żywcem blisko 50 bezbronnych ukraińskich Rosjan, w tym: kobiety w zaawansowanej ciąży.

2. Na Ukrainie jest jakoby wojna z Rosją, a ta sama Ukraina co roku zwiększa swój eksport do Rosji: zboża, innych produktów rolnych (Polska w tym samym czasie ogłasza bojkot handlu z Rosja w solidarności z Ukrainą), a nade wszystko: broni za kilkaset milionów dolarów (to oficjalne dane, zaniżone).

3. Na Ukrainie od lat jakoby trwa wojna, a Ukraina w żadnym międzynarodowym gremium jak ONZ nie ogłosiła się krajem napadniętym np. przez Rosję.

4. We Lwowie, Łucku, Tarnopolu etc etc. niemal co tydzień banderowcy organizują wielotysięczne wiece, na których ta hołota z portretami Bandery i Szeptyckiego wrzeszczy „Smert’ woroham!”, a wg oficjalnych danych tylko w tym roku z ukraińskiej armii zdezerterowało 32 tysiące Ukraińców. Tymczasem, żaden z banderowców na Ukrainie ani w Polsce nie chce zająć ich miejsca w szeregach armii.

5. Prezydent Ukrainy Poroszenko twierdzi, że Rosja to agresor i kraj bandycki. Jednocześnie, prywatnie, ten sam Poroszenko robi z Rosją gigantyczne miliardowe interesy – rocznie w kraju Putina zarabia on na produkcji słodyczy ok. miliarda dolarów i płaci Putinowi setki milionów dolarów podatku, aby ten miał za co np. wybudować most na Krym i opłacić żołd dla armii na Krymie.

6. Rosjanie ostrzelali i zajęli trzy ukraińskie statki wojenne, a Ukraina zamiast ogłosić stan wojny ogłasza stan wojenny i w dodatku na ograniczonym obszarze. – To tak, jakby zajść w ciążę, ale częściowo. Stan wojenny ogłasza się ze względu na zagrożenia wewnętrzne: anarchia, sabotaż, dywersja

7. Ukraińcy regularnie organizują marsze jak ten poniżej na zdjęciu w zajętych polskich miastach a jednocześnie, dziś otwartym już tekstem, chcą abyśmy, już nie tyle „z” nimi, ale „za nich” walczyli o niepodległość samostinoj Ukrainy. A oni będą maszerować i krzyczeć „Bandera hieroj!”, „Smert’ l’acham!’ „Lviv ne dlja polskich paniv!” T

Dr hab. Bogusław Paź, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego

http://isakowicz.pl/rzeczowa-opinia-pro ... t-ukrainy/

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 2 gru 2018, o 20:49

Z tego powodu kompletnie nie zajmowano się w Polsce politycznym kształtem niepodległej Ukrainy. Ukraina mogła sobie być jakakolwiek byle była antyrosyjska. Zakładano, że antyrosyjska Ukraina siłą rzeczy będzie przyjazna Polsce. W tej koncepcji jest trochę z myśli Jerzego Giedroycia i trochę z geopolityki Zbigniewa Brzezińskiego. Nie wnikając w intencje jej współczesnych kontynuatorów w niemal wszystkich polskich rządach po 1989 roku, trzeba dobitnie powiedzieć, że przybrała ona obecnie kształt jaskrawo sprzeczny z polskim interesem narodowym.

Polityka wobec Ukrainy nie realizuje polskich interesów narodowych, a jest całkowicie podporządkowana polityce USA w stosunku do Rosji. Amerykanom póki co nie przeszkadza, że prym w antyrosyjskiej polityce na Ukrainie wiodą ugrupowania ściśle nawiązujące do tradycji OUN - UPA. Amerykanów nie obchodzi, że te ugrupowania równie wrogo odnoszą się do Polski. Nie wiem czy Amerykanie zdają sobie sprawę z tego, że banderyzm jest doskonałym instrumentem dla Rosjan do rozgrywania Ukrainy przeciw Polsce, a jestem przekonany, że z różnych względów Rosja taką politykę prowadzi.

Dzisiejszy rozkwit ideologiczny banderyzmu i rozwój organizacji odwołujących się do tej tradycji na Ukrainie, to najskuteczniejsza przeszkoda w zbudowaniu dobrosąsiedzkich relacji między Polską a Ukrainą. Takie dobre relacje są na prawdę obu państwom i narodom potrzebne. Dzisiaj to wygląda tak, jakby banderowska Ukraina pluła w twarz ekipom rządzącym Polską, a te ekipy od PiS-u do PO, od "Gazety Wyborczej do "Gazety Polskiej" udają, że deszcz pada.

https://www.facebook.com/AndrzejKazimie ... FY&fref=nf

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 2 gru 2018, o 11:02

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin nie ukrywa, że chce kolejnej zmiany nowelizowanej w tym roku już dwukrotnie polskiej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukr ... awy-o-ipn/


Ktoś chętny umierać za neobanderowską Ukrainę? :roll:


Przewidziana w nowelizacji ustawy o IPN odpowiedzialność karna za zaprzeczanie „zbrodniom ukraińskich nacjonalistów w latach 1925-1950” nie dotyczy bowiem działalności naukowej. Obawy dotyczące bezpieczeństwa ukraińskich uczestników debat naukowych na terytorium Polski są całkowicie nieuzasadnione, wręcz prowokacyjne.

Pragniemy także zaznaczyć, iż w 2015 r. Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę nadającą członkom OUN i UPA oraz ukraińskich formacji kolaborujących z Niemcami status „bojowników o wolność i niezależność Ukrainy”. Zapisy tej ustawy mogą być wykorzystywane do hamowania wszelkiej krytycznej refleksji nad działalnością ukraińskich nacjonalistów, w tym również przedstawiania faktów na temat ludobójstwa na ludności polskiej dokonanego przez UPA.

https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/46846 ... wej-7.html

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 30 lis 2018, o 05:38

Wołodymyr Wjatrowycz w komentarzu dla Radia Swoboda skrytykował stanowisko kongresmenów, dla których gloryfikacja Bandery i Szuchewycza jest przykładem upamiętnienia kolaborantów. W ocenie Wjatrowycza Bandera i Szuchewycz stali na czele największego ruchu antyfaszystowskiego w okupowanej Europie. Szefowi UIPN nie spodobało się stanowisko kongresmenów, którzy jako przykład propagandy nazizmu podali "kampanię informacyjną" UIPN poświęconą 75-leciu powstania UPA.


W marcu 1941 Stepan Bandera ze swoim współpracownikiem, szefem OUN-B w Generalnym Gubernatorstwie, Romanem Szuchewyczem utworzyli w porozumieniu z Abwehrą złożony z Ukraińców batalion „Nachtigall”, pod komendą niemiecką (ze strony ukraińskiej zastępcą dowódcy był Roman Szuchewycz). Sformowano także drugi batalion ukraiński – „Roland”, złożony z członków OUN-M oraz byłych żołnierzy armii Ukraińskiej Republiki Ludowej. Razem tworzyły one tzw. Drużyny Ukraińskich Nacjonalistów w ramach Wehrmachtu.Wiki


CIA ujawniło właśnie dane, które nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości. Stepan Bandera był szpiegiem, który pracował dla Niemiec. W swoich dokumentach CIA nazywa lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów szpiegiem, współpracownikiem Adolfa Hitlera i faszystą. Zdaniem służb CIA Bandera współpracował z niemieckimi władzami pod pseudonimem Consul II.

Więcej informacji: https://pikio.pl/szokujace-doniesienia- ... -naprawde/

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 29 lis 2018, o 13:38

Zostały uruchomione wszystkie mechanizmy ocieplania wizerunku ruch banderowskiego i związanych z nim symboli w społeczeństwie polskim i oswajania z tym Polaków – mówi w rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Włodzimierz Osadczy, historyk i kierownik Centrum Ucrainicum KUL. – Polskie społeczeństwo jest poddawane pewnym procesom podobnym do oswajania z trującą substancją, podawaniem jej w niewielkich ilościach, stopniowo zwiększając dawkę, by organizm się z nią oswoił.

https://kresy.pl/publicystyka/wywiady/p ... nderyzmem/

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 29 lis 2018, o 08:03

Chwała Bohaterom - Zenon Jachymek

https://www.youtube.com/watch?v=tMf2U3n0q2o

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 29 lis 2018, o 02:57

Stanisław Basaj „Ryś” i Zenon Jachymek „Wiktor” to bohaterowie walk o niepodległość Polski. Nie dla Obywateli RP, którzy żądają natychmiastowej zmiany nazw ulic w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim. Ich zdaniem to patronowa prowokacja wymierzona w Ukrainę.

„Honorowanie w przestrzeni publicznej osób odpowiedzialnych za przestępstwa na ukraińskiej ludności cywilnej w miastach położonych przy przejściach granicznych z Ukrainą uderza w godność ludzi pogranicza, przede wszystkim obywateli RP pochodzenia ukraińskiego, a także w rozwój dobrosąsiedzkich relacji Polski z Ukrainą” – czytamy w oświadczeniu przygotowanym przez Obywateli RP.

Oczywiście, jak można to było przewidzieć, „rozwój dobrosąsiedzkich relacji” przeszkadza Obywatelom RP tylko w jedną stronę. Dziwnym zrządzeniem losu nie słychać bowiem, aby te same grupy wysuwały żądania likwidacji np. pomników dowódców AON/UPA.

Stojąc ramię w ramię z obywatelami Ukrainy chociażby na ostatniej warszawskiej manifestacji przed ambasadą Federacji Rosyjskiej, nikt nie odważył się przynajmniej zaproponować zmiany nazwy ulicy Bandery czy też bohaterów UPA, które to znajdują się we Lwowie.

https://nczas.com/2018/11/28/obywatele- ... ukrainscy/

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 25 lis 2018, o 17:06

Polityka w Polsce dla Polaków i polityka dla Ukrainców na Ukrainie :roll:

Prezes PiS udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej", w którym mówi m.in. o integracji Ukrainy z Unią Europejską. - Jakiś czas temu długo rozmawiałem z prezydentem Poroszenką i powiedziałem mu wprost: z Banderą do Europy nie wejdziecie. Trzeba wybrać - albo integracja z Zachodem i odrzucenie tradycji UPA, albo Wschód i wszystko, co się z nim wiąże

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... y-nie.html


Beata Mazurek, wicemarszałek Sejmu i rzecznika klubu PiS powiedziała na Ukrainie, że Polska jest strategicznym partnerem Ukrainy i mimo trudnych kwestii historycznych przeszłość nie powinna przesłaniać przyszłości między dwoma krajami i wzywa, by zostawić historię historykom. :roll:

Prezes IPN Jarosław Szarek powiedział w wywiadzie dla ukraińskiej agencji informacyjnej Ukrinform, że polskie władze są gotowe do rozmowy ze stroną ukraińską na temat odbudowania pomnika UPA znajdującego się na górze Monastyr w pobliżu Werchraty.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/pol ... -monastyr/


Ponary w których szaulisi wymordowali nie mniej ludzi niż sowieci w Katyniu pewnie też zostawić historykom

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 25 lis 2018, o 15:01

Zastanawia mnie, ze tyle lat nauki w systemie powszechnym i nigdy na historii nie uczono mnie o Żołnierzach wyklętych, zbrodniach Ukraińców, zbrodniach w Katyniu i innych sprawach Polskich.
:oops: :?
Dowiaduje się tego z Internetu dopiero 5 lat po zakończeniu edukacji w szkole powszechnej.
Kto w tym rządzie -ministerstwie siedział, że nigdy nie drukowali tego w podręcznikach. :? :x :oops:

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 25 lis 2018, o 14:31

To jest przykre i haniebne.

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 22 lis 2018, o 13:58

iasto Lublin potwierdza, że dofinansowuje koncert ukraińskiego piosenkarza Ołeha Skrypki, autora nowej aranżacji hymnu OUN, jako część Festiwalu Ukraina w Centrum Lublina i nie widzi niczego złego w zapraszaniu takiej osoby. „Ta piosenka to oficjalny hymn ukraińskiej armii, ustawowo przyjęty. Wszystko zostaje w programie festiwalu” – mówi rzeczniczka prezydenta Lublina.

https://kresy.pl/wydarzenia/lubelski-ra ... go-muzyka/

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 22 lis 2018, o 11:26

Dziadek Dębskiego Leopold, który wziął ślub z Ukrainką, również został zamordowany. I to pomimo iż był lekarzem, znanym z pomagania biednej miejscowej ludności. Dziennikarka rozmawiająca z kompozytorem zaznacza, że w filmie „Oczyszczanie” z 2003 r. jest rozmowa z sąsiadami jego dziadków, który wspominają Dębskich jako dobrych ludzi.

Mama zapytała: „To dlaczego go zamordowaliście?”. Usłyszała wtedy: „Tak było trzeba”. „A nas też, gdyby trzeba było, zamordowalibyście?”. Odpowiedzieli, że tak.


https://wpolityce.pl/polityka/161780-o- ... w-jedzenie

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 19 lis 2018, o 11:11

Nie można dialogować ze środowiskami ukraińskimi opowiadającymi de facto, że mordowanie Polaków jest chwałą narodu ukraińskiego. To tak, jakby rozmawiać z gestapo i tymi, którzy by dzisiaj w Niemczech opowiadali, że to, co robili na ziemiach polskich było chwałą narodu niemieckiego” – powiedział prof. Jan Żaryn, senator PiS w programie „Bez Filtra”


Ciekawe podejście. Gdy piszemy o zbrodniach niemieckich czy sowieckich nikt nie nazwie tego fobią. Gdy o zbrodniach UPA i gloryfikacji tej formacji winnej śmierci 100 tys. Polaków od razu obrywa się antyukrainską fobią :roll:
Dokładnie tak.👍

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 19 lis 2018, o 05:45

Nie można dialogować ze środowiskami ukraińskimi opowiadającymi de facto, że mordowanie Polaków jest chwałą narodu ukraińskiego. To tak, jakby rozmawiać z gestapo i tymi, którzy by dzisiaj w Niemczech opowiadali, że to, co robili na ziemiach polskich było chwałą narodu niemieckiego” – powiedział prof. Jan Żaryn, senator PiS w programie „Bez Filtra”


Ciekawe podejście. Gdy piszemy o zbrodniach niemieckich czy sowieckich nikt nie nazwie tego fobią. Gdy o zbrodniach UPA i gloryfikacji tej formacji winnej śmierci 100 tys. Polaków od razu obrywa się antyukrainską fobią :roll:

Na górę