Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :panzielony:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 12 paź 2018, o 19:12

UKRAIŃCY coraz bardziej bezczelni. W pogromie Żydów (i Polaków) we Lwowie w czerwcu-lipcu 1941 roku brały udział rzekomo "oddziały polskie" (których od września 1939 roku już nie było!). Ukraińcy głosili: "Lachów, Żydów i komunistów niszcz bez litości, nie miej zmiłowania dla wrogów Ukraińskiej Rewolucji Narodowej". No i niszczyli, a dziś odpowiedzialność na nas przerzucają!
Robią to wszystko, bo im na to pozwalamy i jeszcze obficie finansujemy. A UPA-file w Polsce wyzywają wszystkich nieposłusznych i niepodatnych na taką propagandę od "ruskich agentów".

http://www.anti-defamation.pl/rdiplad/a ... weniujemy/

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 11 paź 2018, o 13:17

45 proc. Ukraińców uważa OUN-UPA za bojowników o niepodległość Ukrainy, 51 proc. twierdzi, że w czasie II WŚ bronili ojczyzny, a 62 proc. popiera ustanowienie święta państwowego w dzień rocznicy powstania UPA. Wyniki te cieszą szefa UIPN Wołodymyra Wjatrowycza.

https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-pod ... y-oun-upa/

Metoda „na Moskala”: skoro Ukraina walczy teraz z Rosją „w obronie wolnego świata”, to należy milczeć i nie antagonizować. Bardzo wygodne podejście, zdejmuje bowiem ze strony ukraińskiej obowiązek jakiegokolwiek rozliczenia się z przeszłością i umożliwia dalsze zakłamywanie historii. Nie oszukujmy się – jeśli Ukraina przetrwa i okrzepnie, tym bardziej nie będzie skora do żadnych rozmów – bo niby z jakiej przyczyny? Kult banderowców zdąży zakorzenić się na dobre i wszelkie podważanie go stanie się psychologicznie i politycznie niemożliwe. Co niby władze w Kijowie powiedzą obywatelom, których wcześniej z pełną premedytacją kłamliwie indoktrynowały? „Wiecie, z tym Szuchewyczem, to jednak nie była tak do końca czysta sprawa, bo z jego rozkazu nasi rodzice i dziadkowie wymordowali 150 tysięcy Polaków”? Wolne żarty.

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 10 paź 2018, o 22:00

To zdjęcie oficera dywizji SS Galicja - Dmytara Palyjiw. W mieście Kałusz na Ukrainie powstanie ulica imieniem tego kata i zwyrodnialca.

https://www.facebook.com/PolskiFrontPra ... =3&theater

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 10 paź 2018, o 15:06

Kult Bandery i UPA rozwinął się od czasów prezydentury Wiktora Juszczenki, wspieranego zdecydowanie i bezkrytycznie przez polskich polityków. Podobnie jest również za prezydentury Petro Poroszenki, także wspieranego przez establishment polityczny trzeciej RP9. Jak więc zwykły obywatel Polski ma zrozumieć w jakim kierunku idzie polska polityka zagraniczna i wewnętrzna, reprezentowana przez zmieniające się władze na przestrzeni lat, kiedy z jednej strony osoby sprawujące władze potępiają przejawy antysemityzmu (słusznie, gdyż nikt nie ważne czy jest Żydem, Palestyńczykiem, Polakiem nie może być dyskryminowany przez swoje pochodzenie), a z drugiej strony bez zaniepokojenia przyglądają się rozwojowi kultu UPA na Ukrainie, będącej organizacją na wskroś antysemicką i antypolską.

https://wprawo.pl/2018/10/09/a-i-k-zabi ... ityzm-upa/

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 10 paź 2018, o 11:50

Celem zrzutki jest zebranie funduszy na powstanie billboardów (wydruk, montaż, miesiąc wynajmu - listopad b.r.) na temat ukraińskiego ludobójstwa na ludności polskiej na kresach pd-wsch II RP w latach 1939-1947. Celem obecnej zrzutki jest:

- dzierżawa za billboard przy autostradzie A4,

- 2 billboardy w Lublinie (centrum miasta) o wymiarach 6 mb x 3 mb,

- 1000 kompletów naklejek na samochód (w komplecie 2 naklejki o wymiarach 20x15cm i 13x10 cm) wydrukowanych na przeźroczystej folii, 200 znaczków poleconych i 200 szt. kopert kurierskich. Naklejki będę wysyłać do osób chętnych już oczywiście bez ponoszenia żadnych kosztów, gdyż również na nie zbieramy pieniądze:-). Poniżej projekt naklejki. Tło będzie przeźroczyste.


Po zrealizowaniu projektu przedstawię Wszystkim faktury do wglądu.


https://zrzutka.pl/billboardy-o-ukrains ... a-polakach


Moze by taki bilbord pod Tomaszowem :roll:

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 10 paź 2018, o 08:16

Były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko określił lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów mianem „świętego”

http://kresy.pl/wydarzenia/wiktor-juszc ... ety-video/

Po ostatecznej porażce Rosji na Ukrainie zapanuje konsensus odnośnie Szuchewycza jako jednego z ojców narodu – napisał na Facebooku szef ukraińskiego IPN Wołodymirt Wiatrowycz.

https://www.magnapolonia.org/szuchewycz ... ainskiego/



„Nie można dialogować ze środowiskami ukraińskimi opowiadającymi de facto, że mordowanie Polaków jest chwałą narodu ukraińskiego. To tak, jakby rozmawiać z gestapo i tymi, którzy by dzisiaj w Niemczech opowiadali, że to, co robili na ziemiach polskich było chwałą narodu niemieckiego” prof. Jan Żaryn

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 9 paź 2018, o 23:59

Jak podano, w zbrodni ludobójstwa popełnionej przez nacjonalistów ukraińskich na terenie byłego powiatu Rawa Ruska leżącego w woj. lwowskim oraz pow. Tomaszów Lubelski (woj. lubelskie) na obywatelach narodowości polskiej, dokonano zabójstwa nie mniej niż 492 osób, usiłowano dokonać zabójstwa nie mniej niż 20 osób oraz spowodowano ciężki uszczerbek na zdrowiu skutkujący zgonem jednej osoby, a nadto spowodowano ciężki uszczerbek na zdrowiu jednej osoby.

http://niezalezna.pl/207242-umorzono-dw ... jonalistow

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 9 paź 2018, o 23:55

Na Sesji była też obecna Rozalia Wielosz, która – jako jedyna ze swojej rodziny – przeżyła ludobójstwo w miejscowości Teresin na Wołyniu. Pani Rozalia przez kilkanaście minut opowiadała ze szczegółami o tym jak w jej obecności „banderowcy” mordowali jej rodzinę. Kobieta doskonale pamięta wszystkie fakty, choć miała wtedy 8 lat. Słuchający mieli świeczki w oczach.

- Nie odczuwam żadnej nienawiści do Ukraińców przecież, ale niech robią sobie bohatera z kogoś innego – powiedziała na koniec.

http://tomaszowlubelski.naszemiasto.pl/ ... id,tm.html

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 9 paź 2018, o 13:56

Potem mama mi pokazywała, kto ma siekierę po Polakach, kto talerze, a kto ubranie. Mama nie chciała z takimi ludźmi rozmawiać. Mówiła tylko, że Bóg Gospod wszystko widzi i że jeszcze trzeba się będzie przed Nim tłumaczyć z tych wszystkich sprzętów. Dużo ludzi tutaj pobrało rzeczy z polskich domów. Niektórzy nawet całe chaty przenieśli - jedna, obita takim białym plastikiem, stoi pośrodku wsi. W drugiej była szkoła, teraz jedna pani tam mieszka. Jeden sąsiad do dziś świnie bije siekierą z Ostrówek. Potrafi pan sobie wyobrazić, że ktoś, kto w takiej chacie mieszka, ma szczęśliwe życie? Bo ja nie. Pamiętam, że jak wróciliśmy spod Chersonia do Sokoła, nie wszystkim się podobało, że tu jesteśmy. Nikt mi słowa nie powiedział. Ale mój tatko dobrze wiedział, kto ze wsi był w Woli i w Ostrówkach, jak płonęły. A ludzie dobrze wiedzieli, że tatko wozem jedzenie do lasu woził. Nie mówiło się o tym. Każdy wiedział swoje - i już. Do dziś się na mnie patrzą dziwnie. O, weźmy taką historię. Jeden mężczyzna sprzedaje po wioskach kartofle. Podjechał i do mnie. Pokazuje. Piękne bulwy, ogromne. Może bym i kupiła, ale nagle coś mnie tknęło. Mówię mu: - Proszę pana, na naszej ziemi takie ziemniaki nie rosną. U nas same piaski i nieużytki. Gdzie pan je zasadził? Mówi mi miejsce, chociaż wcale nie musi, bo ja dobrze wiem. Takie ziemniaki rosną tylko tam, gdzie waszych bili.

Czytaj więcej: https://polskatimes.pl/zbrodnia-wolynsk ... 10661396/4

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 8 paź 2018, o 09:11

Rada Miejska Rawy ruskiej nadała honorowe obywatelstwo miasta Rawa Ruska Stepanowi Banderze, jednemu z największych zbrodniarzy XX wieku.. Utworzona przez Stepana Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=rawa-ruska

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 7 paź 2018, o 09:28

Ukraina wprowadziła ustawę wedle, której każdy, kto krytykuje heroizm cnót, bohaterstwo i męstwo bojowników UPA-OUN jest ścigany na całym świecie. W myśl prawa ukraińskiego ja również jestem przestępcą. To jest wyniki naszej słabości i bierności. Dawaliśmy bezkrytycznie środki finansowe i wsparcie polityczne, a po ostatnim Majdanie nie zostaliśmy zaproszeni przez Ukraińców do stołu negocjacyjnego. Zaproszone zostały Francja i Niemcy, a Polska jako adwokat Kijowa została zlekceważyła.

Przede wszystkim stanowcza rozmowa z Ukraińcami. Rozmawiałem jednym z naszych rodaków, który jest duchownym na Ukrainie i powiedział on, że z Ukraińcami trzeba ostro, bo oni niestety innego języka nie rozumieją. Próbujemy wobec Kijowa stosować takie standardy jakie wobec nas się stosuje. Niestety, ale przedstawiciele państwa ukraińskiego co innego myślą, co innego robią i co innego mówią. Tylko argument siły przynosi efekt w polityce z Ukrainą. Polityka poklepywania po plecach nie przynosi żadnych wymiernych korzyści.

https://wpolityce.pl/polityka/364761-na ... -polskiego

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 7 paź 2018, o 07:37

Niestety, na Ukrainie nie ma dzisiaj polityków, z którymi można byłoby rozmawiać o uregulowaniu tego konfliktu. Kijów trzyma się z daleka od miejsca, gdzie rzeczywiście jest rosyjska armia. Mam na myśli Krym. Gdyby w Donbasie była rosyjska armia, sytuacja potoczyłaby się zupełnie inaczej. Bardzo chcieliśmy, by do tego doszło w 2014 roku (w Donbasie trwały wtedy najcięższe walki, zginęło wtedy 6 tys. ludzi, ponad 15 tys. zostało rannych – red.). Niestety, broń musieli wziąć ludzie, którzy wcześniej w rękach trzymali młotki, pracowali w lokalnych fabrykach i kopalniach. Ukraina poniosła duże straty i postanowiła wytłumaczyć swoją porażkę obecnością batalionów rosyjskiej armii w Donbasie.

https://www.rp.pl/Konflikt-na-Ukrainie/ ... ystko.html

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 7 paź 2018, o 07:22

Musi pan wiedzieć, że okrzyk "Sława Ukrainie - Herojam sława", to były ostatnie słowa, jakie usłyszało 120 tys. Polaków "zarżniętych" na Wołyniu i na Podolu tuż przed tym, jak siekiery rozrąbały im czoła

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jacek-k ... h-na/h809k

Hasło zbrodniarzy z OUN-UPA jest oficjalnym pozdrowieniem ukraińskiego wojska i policji. Tak zdecydował ukraiński parlament.

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 6 paź 2018, o 10:07

Włodzimierz Osadczy udostępnił post.
11 godz. ·
Marsz ku czci UPA w Kijowie. Czy listy gratulacyjne od władz polskojęzycznych odczyta poseł w Kijowie Piekło? Pytanie czy przyślą polskie poczty sztandarowe? Będzie hymn OUN zgodnie zgodnie z programem. Polscy żołnierzy już osłuchani i przyzwyczajeni stawać na baczność w takie doniosłe chwile.

https://www.facebook.com/bogdanchervak/ ... 6938241818

Re: Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Post autor: Gość » 6 paź 2018, o 10:02

Radykalizm przyjętej ustawy o języku ukraińskim świadczy o tym, że widoczne na co dzień parcie ukraińskiego nacjonalizmu coraz bardziej się potęguje i nie liczy się z żadnymi uwarunkowaniami. Jest dążenie do konfrontacji, silna determinacja i świadomość bezkarności

https://kresy.pl/publicystyka/wywiady/p ... ich-wladz/

Na górę