„Akcja Prędkość” okazała się dla 6 kierujących odebraniem prawa jazdy

Wczoraj policjanci z tomaszowskiej drogówki w ramach akcji „Prędkość” zatrzymali 6 kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim w ramach akcji „Prędkość” prowadzonej na terenie powiatu tomaszowskiego sześciu kierującym zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dwóch kierujących zostało zatrzymanych na krajowej 17 w Lubyczy Królewskiej. Pięciu kierujących zostało ukaranych  mandatami karnymi za popełnione wykroczenia  oraz otrzymali po 10 punktów karnych, natomiast wobec jednego kierującego będzie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu. Policjanci w ramach prowadzonych działań ujawnili łącznie 78 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

 

W każdym z tych przypadków o ujawnieniu wykroczenia polegającego na przekroczeniu dozwolonej prędkości policjanci zawiadomią właściwego Starostę. Informacja taka w myśl przepisów prawa stanowić będzie podstawę wydania przez ten organ decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy.

 

Przekraczając dozwoloną prędkość stwarzamy zagrożenie dla bezpieczeństwa nas samych oraz innych uczestników ruchu drogowego. W trosce o zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy: Kierowco zachowaj rozsądek na drodze – zdejmij nogę z gazu.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski