Kto powstrzyma siatkarki TKS Tomasovia? APPGO Rzeszów – TKS Tomasovia 1:3

Siatkarki TKS Tomasovia przyzwyczaiły nas, że kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Nie inaczej było w Rzeszowie gdzie odniosły kolejne zwycięstwo pokonując tamtejszy APPGO 3:1. Mecz był jednak bardzo zacięty i nie ma co się sugerować wynikiem bo aby wygrać za trzy punktu trzeba było się solidnie napracować, no i pokazać charakter. Pierwszy set to zdecydowana przewaga tomaszowskich zawodniczek, które nawet na chwilę nie pozwoliły rywalkom pomyśleć o innym rozstrzygnięciu niż nasze zwycięstwo. Jednak łatwe zwycięstwo uśpiło czujność siatkarek z Roztocza, które minimalnie przegrywają tego seta do 23. Kolejne partie to koncert gry obu zespołów. Długie wymiany, silne ataki i doskonałe obrony można były oglądać wielokrotnie. Dzięki bardzo dobrej grze to podopieczne Stanisława Kaniewskiego i Jerzego Senejo mogły się cieszyć z siódmej wygranej pod rząd.
Doskonałe zawody rozegrała Małgorzata Ruszel, która nie po raz pierwszy udowodniła, że jest jedną z najlepszych przyjmujących w lidze – zdobyła 18 punktów. Tradycyjnie poniżej swojego poziomu nie zeszła kaptan naszego zespołu Marta Chwała. Przyzwyczaiła nas do tego, że to ona bierze ciężar gry na siebie zdobyła 22 punkty.
Teraz dziewczyny mają zasłużony świąteczny odpoczynek, jednak nie na długo bo już 28-29 w Lublinie zagrają w Turnieju Noworocznym.

AZS Uniwersytet Rzeszowski- Tomasovia Tomaszów Lub. 1:3 (18:25, 25:23, 18:25, 18:25)

Tomasovia: Patrycja Kaniewska, Karolina Karpiuk, Małgorzata Hajduk, Gabriela Kostur, Marta Chwała, Małgorzata Ruszel, Paulina Czekajska (libero), Marta Cichoń, Martyna Dzida, Aleksandra Tabaczuk, Wiktoria Beńko.